وبلاگ تحلیلی نفحات

نفحات

صفحه ی اصلی  -  تماس با ما  

عکس تصادفی

 

 

موضوعات

 

@name (@count)


 

لینک دوستان

 

وب سایت تحلیلی برهان
وبلاگ خبری تفریحی سرگرمی صفحه 18

 

آرشیو

 

اسفند 1390 (10)
بهمن 1390 (19)

 

نویسنده

 

@authorName

 

آمار سایت

 

»
»تعداد بازدیدها:
»کاربر: Admin

  این وبلاگ را صفحه خانگی خود کن !  به مدیر وبلاگ ایمیل بزنید !  ذخیره کردن صفحه!  اضافه کردن این وبلاگ به علاقه مندیها!  لینک RSS 
  Add to Technorati

 

ساعت

 


 

 

 کد جاوا

 


تعداد بازدید ها: 1899

 

 

تبلیغات


محل قرار گیری کد های بنر

اده‌صاف‌کن 1+5

  نویسنده :  نفحات

بازرسان آژانس بین‌المللی انرژی اتمی حدود یک ماه پیش به ایران آمدند و پس از مذاکره با برخی مسئولان هسته‌ای کشور، بدون دستیابی به توافق مشخصی، ایران را ترک کردند. این بازرسان، صبح امروز در قالب هیئتی شش نفره به ریاست «هرمن ناکارتس» بازرس ارشد آژانس، دوباره به ایران بازگشتند. بازگشت آن‌ها در این زمان به دو دلیل قابل تأمل است:

1- آن‌ها در سفر گذشته، دو درخواست داشتند که با پاسخ منفی ایران مواجه شد، نخست اینکه با برخی از دانشمندان هسته‌ای ایران گفت‌وگو کنند و دوم اینکه در ذیل ادعای فعالیت هسته‌ای نظامی ایران، به‌دنبال بازدید از مرکز نظامی پارچین بودند. به‌نظر می‌رسد آن‌ها در سفر جدید به ایران، آن دو خواسته را تکرار کنند که همچنان نباید مقبول واقع شود؛ زیرا در حال حاضر، آژانس متهم است که اسامی دانشمندان هسته‌ای ایران را در اختیار صهیونیست‌های جنایتکار و تروریست قرار داده و آن‌ها تعدادی از این دانشمندان را ترور کردند و آژانس به همین مقدار که خیانت در امانت کرده، در این ترورها نقش داشته است و درباره پارچین نیز حدود هفت سال پیش و در زمان ریاست البرادعی، بازرسان آژانس با همین ادعایی که الآن مطرح است، از پارچین دیدن کردند و در نهایت در نتیجه مذاکرات مدالیته در سال 2007 مسئله پارچین هم از نگاه آژانس حل شد و به امضای البرادعی، مدیر کل وقت آژانس رسید و چنانچه مسئولان کنونی آژانس به‌دنبال بازگشایی مسائل حل شده گذشته باشند، یعنی هیچ توافقی با آژانس دارای ارزش و اعتبار نیست و ممکن است هر آن و به‌وسیله هرکسی، هر توافقی با آژانس، بی‌ارزش و فاقد اعتبار تلقی گردد و ادعا کنند که باید از نو، طرح و بررسی شود. نتیجه چنین برداشتی از رفتار آژانس، این است تا زمانی که آژانس به بازیابی تشخص، اعتبار و هویت محترم و پذیرفته شده خود موفق نشده است، نباید آن را جدی گرفت و به ادعاهایش وقعی نهاد.

2- سفر این هیئت به ایران در آستانه دور جدید مذاکرات ایران با 1+5 انجام شده تا با پررنگ کردن اتهام انحراف فعالیت‌های هسته‌ای ایران به سمت امور نظامی و سر و صدا درباره آن، ضعفی را که بر اثر تحولات چند ماه اخیر بر 1+5 عارض شده و اجازه نمی‌دهد آن‌ها با دست پر، پای میز مذاکره آیند، جبران کند تا آن‌ها برای فشار بر ایران، اهرمی در اختیار داشته باشند. برخورد قاطع و منطقی با این هیئت، جایگاه و موقعیت گروه 1+5 در مذاکرات آتی را مشخص خواهد کرد.

  لینک ثابت |سه‌شنبه 2 اسفند‌ماه سال 1390| موضوع: | نظرات (0)

 


     آخرین مطالب

@title


درباره ما

 

 

پیوند روزانه

 

@title


برای تبادل لینک ابتدا لینک مارو بانام:  اده‌صاف‌کن 1+5 - نفحات   در وبلاگ یاسایتتان قراردهید

 

جستجو

Google
  
            
     در کل اینترنت
     در این سایت

 

پیج رنک گوگل

پیج رنک

لولگوی دوستان

 

<--- لوگوی شما --->

 

فال حافظ

 


فال حافظ

 

 

 

Copyright © 2008

Powered by: NAFAHAT|designer: Mohamad Javad Maleki


http://nafahat.blogsky.com

@authorName

http://nafahat.blogsky.com

http://nafahat.blogsky.com

نفحات

اده‌صاف‌کن 1+5 - نفحات

نفحات

@description نفحات صبح دانی به چه روی دوست دارم

نفحات

قالب بلاگ اسکای

قالب پرشین بلاگ

قالب وبلاگ

Free Template Blog